Izglītojoša sporta un atpūtas nometne “Krapes ņiprie 2019”

No 12. līdz 17. augustam Ogres novada 25 bērniem bija iespēja pabūt izglītojošā sporta un atpūtas nometnē. Bērni šo nedēļu pavadīja telšu pilsētiņā, aktīvi darbojoties. Viens no nosacījumiem bija – neizmantojam mobilos telefonus. Šis nosacījums izdevās, jo nav nepieciešams telefons, ja bērniem ir pieaugušo piedāvājums par saturīgu laika pavadīšanu dabā un telpās. Par to parūpējās  skolotāja un nometnes vadītāja Rita Pučekaite jau laikus, plānojot nodarbības, piesaistot pedagogus, meklējot sponsorus, kad rakstīja un iesniedza projektu, lai saņemtu finansējumu no Ogres novada pašvaldības bērnu vasaras nometnes organizēšanai Madlienas vidusskolas Krapes filiālē.

Kopā ar J. Baltaču Lobes dzirnavās bija iespēja pabūt dabā, pļavā, kā arī eksperimentēt ar ūdens un elektro enerģiju.

V. Volkopa piedāvāja smilšu aplikāciju nodarbības, mierīgi un nesteidzīgi izbaudīt mirkli, izdzīvot to brīdi, kurā esi, izzināt savu ķermeni, izjūtas un, protams, par to arī runāt, lai atpazītu savas un citu emocijas.

J. Hmeļņicka vadīja radošās nodarbības – nometnes karoga izveidi, maisiņu apdruku, stikla krūzīšu apgleznošanu un floristiku.

Skolotājas R. Pučekaite un V. Volkopa vadīja nodarbību slaimu gatavošanā. Tas izraisīja īpašu bērnu interesi.

M. Auziņa un D. Balode kopā ar bērniem gatavoja pūķus, ko lidināt skolas apkārtnē. M. Auziņa kopā ar bērniem devās pārgājienā pa Krapes pagastu un iepazīstināja ar tā izcelsmi un vēsturi, vāca pelašķus, lai pagatavotu veselīgu sīrupu.

Sporta aktivitātes vadīja D. Balode un R. Pučekaite. Visi, kopā darbojoties, veidojām sapratni, ka vakarus var arī pavadīt sarunās, spēlējot galda spēles, sportojot bez mobilajām tehnoloģijām.

Vakaros pirms miega bija kopīga filmu skatīšanās. Ik pa laiciņam bērni gatavojās popielai un modesskatei, ko rādīja vakara pasākumos.

Vecāku dienā izglītojošu nodarbību par bišu dzīvi un bišu produktiem vadīja K. Kristjansone, piedāvājot radošas nodarbes bērniem un vecākiem, gatavojot vaska drāniņas un dažādus dekorus. Par kopīgām vecāku un bērnu sporta aktivitātēm rūpējās D. Balode, kā arī kopā izgatavoja paštaisītus burbuļu pūšamos un pūta burbuļus.

Mums bija arī brīnišķīga pavāre D. Kusiņa, kas lutināja visu nometnes laiku. Paldies Dinai par garšīgajām maltītēm.

Vecāku dienā mielojāmies arī ar gardiem pīrāgiem, kurus skolas mājturības klasē mums izcepa Krapes skolas darbiniece Lita. Paldies!

Paldies I. Stikutam ar ģimeni par atbalstu un finansējumu ekskursijai uz „Skrīveru saldumiem”. Bērniem bija iespēja iepazīties ar saldumu ražošanu un arī pašiem iemēģināt roku konfekšu ietīšanā. Paldies arī Krapes pagasta pārvaldes vadītājai I. Sandorei par transporta nodrošināšanu ekskursijā.

Vēlāk veldzējāmies peldvietā un spēļu laukumā pie Lobes ezera laivu bāzē „Vecbordzēni”. Paldies par šo iespēju saimniekam Pēterim ar kundzi.

Kopā aizvadījām piecas jaukas diennaktis. Paldies nometnes bērnu vecākiem par uzticēšanos pedagogu komandai. Nometnes vadītāja paldies saka arī visiem iesaistītajiem pieaugušajiem un pedagogiem, kuri ieguldīja savu darbu nometnes laikā.

Aptaujājot bērnus, konstatējām, ka patika viss, ko darījām, viņi aizrautīgi gribēja piedalīties visur, pabeidza iesākto. Pati daba mums piedāvāja visas savas izpausmes – lietu, sauli, bet noslēgumā burvīgu vakaru piknikam un dziesmām pie ugunskura. Ceram, ka šī aizrautība un radošums turpināsies arī ikdienas darbā skolā. Kas zina, varbūt uz tikšanos nākamgad…?!

Vita Volkopa