Ziemassvētku pasākums Madlienas vidusskolā

Ik gadu katrs skolēns gaida Ziemassvētku pasākumu, jo tas vienmēr ir īpašs – ar gatavošanos svētkiem, ar satraukumu, ar pēdējiem kontroldarbiem un rezultātiem sekmju lapās. Tik ļoti gribas balto sniedziņu, pa kuru, lielo dāvanu maisu nesdams, nāk Ziemassvētku vecītis. Viss jau bija – skaists pasākums, ieradās pats vecītis, tikai sniedziņš izpalika, bet tas nekas – to balto dvēseles sniegu radījāt jūs paši – ar dziesmām, dejām un spožo teātra spēli…

20. decembrī Madlienas vidusskolā notika gaidītais pasākums „Šreka Ziemassvētku piedzīvojums”. Tradicionāli tas tika atklāts ar svinīgo kopdziesmu „Klusa nakts, svēta nakts”, ko izpildīja instrumentālās mūzikas pulciņa audzēkņi skolotāja Anda Bičevska vadībā un soliste Megija Cinīte, 3.kl. Pēc dziesmas uzrunu teica skolas direktors Edgars Viņķis un apsveica 20 skolēnus, kuru sekmes ir vislabākās, kā arī pateicās viņu vecākiem un pedagogiem, novēlot veiksmīgu un radošu jauno gadu.

Kad izteikti laba vēlējumi, vērās priekškars un varēja sākties „Šreka Ziemassvētku piedzīvojums”, kura galvenie aktieri bija 12. klases skolēni. Šreks (Verners Cilevičs) tik ļoti gribēja „aizbēgt” no baltajiem Ziemassvētkiem, jo tie taču nekādu prieku nenes, vien slapjas kājas un aukstumu, ka aizmirsa par savu sievu Fionu (Jogitu Lazdiņu), draugiem Ēzelīti (Elīna Vosveniece), Runci zābakos (Luīze Madara Dzene). Daudz nedomādams, Šreks paraksta līgumu ar Rumpeli (Laura Krupskaja), tikai pēc tam saprazdams, ka palicis viens pats, bet mīļo sievu jau tīko Daiļais (Kristers Sams). Šreks ir izbrīnīts un apjucis, ka viņu sāk dēvēt par cilvēkēdāju ne tikai draugi, bet arī pārējie – peles (Linda Streile, Paula Kļaviņa), sivēntiņi (Līga Liepiņa, Tince Mūrniece, Ance Ikauniece), Pinokio (Ance Škutāne), arī Piparkūku vīriņš (Emīls Smilškalns). Taču Feja (Annija Augšpule) cenšas iepriecināt noskumušo Fionu, uzburot skaistu tērpu un mudinot saposties svētkiem, bet Šreka sieva ir tik ļoti nobēdājusies, ka spēj domāt tikai par vīru. Kā jau pasakā – viss beidzas laimīgi, un abi satiek viens otru, saprazdami, ka Ziemassvētku aukstums un sniegs nav galvenais, bet silta sirds un būšana kopā.

Izrādi par Šreku harmoniski papildināja klašu veidotie priekšnesumi un skolotājas Māras Atslēdziņas veidotā prezentācija. 4. klase mums radīja jaukās vasaras sajūtas, par kurām tā sapņoja Šreks. 8. klase ieveda trakulīgajā un baismīgajā raganu dejā, bet 10. klase – noslēpumainajos ēnu ritmos. Tā kā Runcis zābakos nevienu dienu nevar iztikt bez piena, tad 6. klase gan dziedot, gan dejojot izpildīja dziesmu „Glāze piena”. 1. un 2. klase uzdziedāja jautras dziesmiņas par draugiem un piparkūkām, bet 3. klase uzbūra liegu un skaistu feju deju. Dvēseliski tīkama un romantiska bija 7. klases radītā deja „Haleluja”, taču 9. klase mūs pārsteidza ar krāšņu balles valsi. 11. klase aicināja ieklausīties „Laika dziesmā”, bet 5. klase ņipri un azartiski ieveda mūs rūķu svētku pasaulē. Un visam pa vidu Šreks, Fiona, Ēzelītis, Runcis zābakos, Rumpelis, Daiļais, Feja un citi. Pasākums noslēdzās ar svētku kopdziesmu „Lai tevi sargā”, ko izpildīja 9.–12. klašu skolēni, kā arī ilgi gaidīto Ziemassvētku vecīti, kurš katrai klasei bija sarūpējis dāvanu maisu.

Vislielākā atbildība šajos svētkos bija 12. klasei, jo visiem vajadzēja būt aktieriem, dažam pat pirmo reizi tēlot lomu, taču viņi to paveica godam. Ieklausīsimies Jogitas Lazdiņas pārdomās: „Tas bija ļoti interesants process, kamēr luga tika iestudēta. Protams, kā jau katrā kolektīvā, bija gan „kašķi”, gan viss pārējais, bet galvenais bija rezultāts, kādu mēs, 12. klase un pārējās skolas klases, arī sasniedzām – gandarījums, ko pauda ģimene un draugi. Šī bija iespēja apvienoties visiem, lai radītu skaistu un ļoti jauku lugu un iepriecinātu sev tuvos, kā arī skolotājas, kuras bija kopā ar mums visu šo laiku. Jau pasākuma laikā mēs jutām gandarījuma sajūtu par to, ko esam paveikuši, taču pēc tā mēs dzirdējām skatītāju atsauksmes, kas viennozīmīgi mums, 12. klasei, deva ne tikai stimulu doties tālāk, bet arī tās mūsos ieviesa siltumu un prieku.”

Paldies viesiem, kas palīdzēja organizēt svētku pasākumu, kurā ieguldīts milzum liels darbs. Pateicība vecākiem par sapratni un līdzi dzīvošanu. Lai mums visiem svētīgs, darbīgs un cilvēcīgs jaunais gads!

Zinta Saulīte