Ekskursija kā pārgājiens

Septembra vidū 5. klase devās mācību ekskursijā uz Līgatni ar mērķi veicināt saliedēšanos pēc ilgā klātienes mācību pārtraukuma. Skolēniem bija iespēja gan savā starpā jauki pavadīt laiku, gan uzzināt ko jaunu un iepazīt jauno klases audzinātāju.

Dabas rotu darbnīcā, kas atrodas Vienkoču parkā, skolēni veidoja atslēgu piekariņus no dažādiem dabas materiāliem (koka gabaliņiem, zīlēm, kastaņiem, pupām, dažādu augļu kauliņiem un sēkliņām, riekstiem u.c.), kā arī uzzināja, kā senie amatnieki izgatavoja sadzīves lietas gan muižkungu, gan citu cilvēku vajadzībām. Turpat, izstaigājot Vienkoču parku, varēja apskatīt dažādus pasaku un teiku tēlus, objektus un atveidotas slavenas muižas.

Nākamā pietura bija Tīklu parks, kur skolēni devās aktīvā piedzīvojumā, skraidot, lēkājot un rāpjoties pa tīkliem starp kokiem, kur dažs izlika visu savu enerģiju, bet citam bija iespēja pārvarēt bailes no augstuma, jo tīkli vietām atradās 7 metrus virs zemes.

Līgatnes dabas takās skolēni apskatīja dažādas Latvijas savvaļas dzīvnieku sugas, vēroja neskartas dabas ainavas, klausījās meža un pļavu balsīs, kā arī izstaigāja Gaujas senlejas gravas un paugurus kopā 5 kilometru garumā. Šeit arī bija novērojama vislielākā sajūsma, jo sava gājiena laikā bijām tikpat kā vienīgie apmeklētāji, līdz ar to mums bija iespēja redzēt gandrīz visus dzīvniekus, jo to ikdiena netika traucēta ar cilvēku masām. Lielāko daļu dzīvnieku redzējām tuvu pie pašiem žogiem, tādēļ varējām tos sīki un smalki izpētīt.

5. klases audzinātāja Dina Vēze