Award bronzas apbalvojuma saņemšana

Madlienas vidusskolā jau trešo gadu pēc kārtas tiek īstenota programma AWARD. Tā ir starptautiska Edinburgas hercoga pašizaugsmes programma, kura paredzēta jauniešiem no 14 līdz 24 gadiem, lai izaicinātu pats sevi un mestos piedzīvojumos, pārvarētu dažādas grūtības un piedzīvotu brīžus, kas pozitīvi ietekmēs nākotni.

Programmas ietvaros ir jāievēro patstāvīgi izstrādāta individuāla programma, kura sastāv no četrām jomām: fiziskā sagatavotība, brīvprātīgais darbs, jaunas prasmes un piedzīvojumu ceļojums.

Madlienas vidusskolas jaunietes trīs gadu garumā īstenoja bronzas līmeņa programmu, pacietīgi pildot izvirzītos mērķus katrā jomā. Kopā piedzīvojām Covid-19 pandēmijas radītās grūtības, kad kādu laiku jaunietēm bija jāīsteno mērķi, meklējot motivāciju dziļi sevī, bez vadītāja klātienes atbalsta. Piedalījāmies Likteņdārza sakopšanas talkā, apmeklējām apbalvošanu Kongresu namā, lai priecātos par citiem Latvijas jauniešiem, mācījāmies izdzīvot mežā ar piemērotu, bet minimālu ekipējumu, tāpat apguvām pirmās medicīniskās palīdzības iemaņas, mācījāmies, kā rīkoties ekstremālā situācijā. Devāmies divu dienu piedzīvojumu ceļojumā, kurā pētījām dažādas sēnes, dzīvnieku pēdu nospiedumus un ārstniecības augus, kā arī jaunietes guva secinājumus par savu fizisko sagatavotību pirms un pēc programmas īstenošanas.

Šie trīs gadi pozitīvi ietekmēja ne tikai jauniešu personības attīstību, bet, brīvprātīgā darba jomas mērķus īstenojot, Undīne izveidoja skolas pagalmam 7 putnu būrīšus, kuros vēl daudzus gadus būs dzirdamas strazdu balsis, kas ir pirmie pavasara un dabas atmošanās vēstneši skolas parkā. Tāpat arī Danielas palīdzība skolas svētku dekorāciju, telpu iekārtojuma veidošanā kalpos kā piemērs citiem skolēniem, jo labie darbi īsteni diži kļūst tad, kad cilvēks to dara no sirds, negaidot atalgojumu.

Paldies Madlienas jaunietēm Undīnei Dzenei un Danielai Lambertei par pacietību, izturību un radošumu šajā sevis izzināšanas, veidošanas un motivēšanas ceļā. Es ticu, ka šis bronzas līmeņa Award apbalvojums kalpos kā simbolisks pieturas punkts jūsu dzīves izaugsmē.

Madlienas vidusskolas Award vienības vadītāja Justīne Linde