Piedzīvotais jauniešu nometnē Zaidā, Vācijā

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Madlienas vidusskolas skolēni atkal devās uz Vāciju, lai piedalītos starptautiskajā jauniešu nometnē skaistajā Saksijas pilsētiņā Zaidā. Nedēļu piecpadsmit meitenes no Madlienas vidusskolas pavadīja kopā ar Saksijas labākajiem šahistiem. Jaunieši ātri sadraudzējās un atrada kopīgu valodu sarunās, sporta spēlēs un ekskursijās.

17. jūlijā sākās mūsu piedzīvojums, kad pēc nogurdinošā ceļa nokļuvām mājīgajā kempingā. Nedaudz iepazināmies ar telpām, piedāvātajām iespējām un iekārtojāmies. Tad arī sākās mūsu notikumiem piesātinātā nedēļa. Pirmās dienas rītā skolēni jauktās komandās piedalījās sporta spēlēs, kurās bija 8 kontrolpunkti jeb disciplīnas, pēcpusdienā devāmies pārgājienā uz Zaidu, kur iepazinām tuvējo pilsētu un bijām ziemas sporta veidu muzejā. Tas jauniešiem šķita ļoti saistošs, jo muzejā bija daudzas interaktīvas nodarbes. Piemēram, šaušana pa mērķi u.tml. Pirmās dienas vakarā notika dažādas iepazīšanās spēles kempinga pagalmā. Nākamajā dienā mēs veldzējāmies baseinā. Ļoti iespaidīgs šķita 5,5 km gleznainais ceļš kalnos uz pilsētiņu Neuhausen, kurā atrodas ūdens atrakcijas. Piedzīvojumiem bagāta bija arī trešdiena, jo jau no paša rīta nodevāmies mākslinieciskām aktivitātēm – krāsojām koka rotaļlietas, kas, kā izrādījās, ir ļoti tematiska aktivitāte dienas turpmākajām nodarbēm. Pēc tam  devāmies uz Zeifeni, kur bijām nelielā ekskursijā pa šo pilsētu, kā arī nopirkām Zeifenei tik ļoti raksturīgos suvenīrus – koka izstrādājumus. Vēlāk turpat izmēģinājām arī rodeļu trasi. Pēcpusdienā pārbaudījām savu fizisko sagatavotību klinšu kāpšanas nodarbībā. Kā pievienotā vērtība šai aktivitātei bija instruktora lekcija par drošību, ekipējumu un pareizu kāpšanu. Ceturtdien mūs gaidīja Saksijas elegantā princese – Drēzdene. Šeit apskatījām vienu no spilgtākajiem baroka arhitektūras ansambļiem vācu zemē – Saksijas kūrfirsta Augusta II Stiprā rezidenci. Aplūkojām arī Drēzdenes Dievmātes baznīcu. Piektdienā jaunieši izmēģināja dažādas sporta aktivitātes kempinga pagalmā, piemēram, minigolfu, galda tenisu, pēc tā – diskotēka un karaokes vakars, kura laikā jaunieši cits citam pasniedza dāvaniņas kā draudzības apliecinājumu un piemiņu par šo notikumu. No rīta sākās garais atpakaļceļš uz Latviju.

Visas nedēļas garumā mūs ļoti lutināja laikapstākļi, kā teica kempinga vadītāja Ulrike: „Jūs mums atvedāt sauli!”

Paldies jauniešu vecākiem, ka atsaucāties un bijāt gatavi savus bērnus vest pretī šādam piedzīvojumam, paldies, ka esat izaudzinājuši tik dzīvespriecīgus un atsaucīgus bērnus, kas ar lepnumu popularizē Latviju citā zemē. Vācieši ļoti priecājās par mūsu kompāniju un atzina to par draudzīgu un patīkamu. Ar jauniešiem kopā šo nedēļu pavadīja skolotāja Justīne Linde un Dina Vēze.

Justīne Linde