Mūsu zeme Latvija

2022. gada 17. novembrī –  Latvijas valsts svētku priekšvakarā – Madlienas vidusskolā pulcējāmies uz svētku koncertu, veltītu mūsu valsts 104. dzimšanas dienai. Koncerts ieskanēja ar Latvijas valsts himnu “Dievs, svētī Latviju”. Dzirdējām skaistas un skanīgas dziesmas, par kurām sakām paldies skolotājai Ivetai Mežajevai, kas sagatavoja mazos un lielos māksliniekus. Redzējām raitus deju soļus kolektīva “Lienīte” skolotājas Danas Dātavas vadībā. Kā arī dzirdējām patriotiskus skaņdarbus no jaunajiem mūziķiem, kurus vada pedagogs Andis Bičevskis. Koncertā laikā klausījāmies 10. klases audzēkņa Justa Liepiņa lasītos, mūsu pašu skolēnu sarakstītos jaunrades dzejas darbus.

Mūsu zeme Latvija,
Mūsu tēvzeme šeit.
Mūsu plašumi un
Mūsu krāšņumi.
Šī ir mūsu zeme,
Mēs to kopjam.
Mēs to attīstām,
Mēs ar to lepojamies.
(Nellija Reveliņa, 8.kl.)

Skolēnus, skolēnu vecākus un pedagogus uzrunāja Madlienas pagasta pārvaldes vadītājs Guntis Graudiņš-Pētersons un skolas direktors Edgars Viņķis, vēlot savai valstij veiksmi, kā arī skolēniem augt zinošiem un gudriem. Pārvaldes vadītājs pasniedza Madlienas pagasta Atzinības rakstus vecāko klašu jauniešiem, kuri godprātīgi un apzinīgi mācījušies un guvuši visaugstākos sasniegumus mācību darbā mūsu skolā. Atzinības rakstus saņēma 9. klases skolniece Letīcija Elizabete Ekkerte, 10. klases skolniece Justīne Mūrniece, 11. klases skolnieki Māris Jansons un Rinalds Gradovskis, kā arī 12. klases skolnieks Dāvis Saimons Jākobsons.

Valsts nav tikai vārds vai teritorija. Valsts ir cilvēki, katrs un ikviens, kas to mīl un uzskata par savu. Mūs visus priecēja un aizkustināja Madlienas vidusskolas jaunieši ar labajiem vārdiem Latvijai, kas tika apvienoti vienā video priekšnesumā. Pēc skolēnu skaistajiem un īpašajiem vārdiem saprotam, ka Mūsu Latvija – katram sava, bet visiem viena! Mīlēsim un kopsim savu zemi – nav skaistākas vietas par Latviju! Saules mūžu Latvijai!

Pasākuma vadītāja, scenārija un apraksta autore 12. klases skolniece Elvita Bresme