Ziemassvētki Madlienas vidusskolā

Šogad Madlienas vidusskolas skolēni, sagaidot Ziemassvētkus, skatītājus iepriecināja ar muzikālu uzvedumu “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. Tas bija īpašs prieks, jo divus gadus svētku pasākums nevarēja notikt klātienē.

Gatavošanās pasākumam bija ļoti satraucoša. Visas klases aktīvi gatavoja priekšnesumus jau no novembra. Gaisā virmoja svētku sajūta, un Ziemassvētki pienāca nemanot. Pasākumu sirsnīgi uzsākām ar kopdziesmas “Klusa nakts, svēta nakts” dziedājumu instrumentālās mūzikas pulciņa dalībnieku pavadībā (pedagogs Andis Bičevskis), sekmēs labāko skolēnu sveikšanu un tad – mūsu ludziņa. Tās sākumā rūķis Aga (Agija Masiule) un Ziemassvētku vecītis Els (Emīls Zvirbulis) skatītājus iepazīstināja ar uzvedumu. Tad ieradās ļaunā pamāte (Keita Lamberte) un spogulis Viktors (Matīss Kļaviņš), abi sprieda, ka Sniegbaltītei ir dzimšanas diena un viņa paliks par troņa mantinieci. Ļaunā pamāte vēlējās Sniegbaltīti nogalināt, spogulis Viktors teica, ka to var izdarīt vislabākais mednieks (Rinalds Gradovskis) karaļvalstī. Mednieks satika Sniegbaltīti (Elvita Bresme) un nespēja nogalināt to un lika bēgt prom. Sniegbaltīte skrēja caur mežu un satika princi Henriju (Dāvis Jākobsons). Abi viens otram iepatikās no pirmā acu skatiena. Sniegbaltīte bēga tālāk, līdz meža malā ieraudzīja namiņu, kur durvis bija vaļā un neviena nebija mājās, te pacienājās pie galda un nolēma nosnausties. Pēc garās darba dienas raktuvēs rūķi (Kristīne Vonoga, Agnese Cinīte, Ance Augšpule, Matīss Rozenšteins, Reinis Kurtišs, Roberts Jēkabsons, Ilgonis Vēzis) ienāca mājās un bija pārsteigti, ka kāds ir apēdis piparkūku, kāds izvandījis gultiņu, kāds apēdis pelmeņus un kāds kotlešu maizīti. Rūķis Skaistule (Agnese Cinīte) ieraudzīja, ka viņas gultiņā kāds guļ. Pēc lielā trokšņa pamodās Sniegbaltīte, un rūķīši bija ļoti nobijušies, jo domāja, ka ir briesmonis. Sanākot uz nelielu apspriedi, rūķi nolēma, ka Sniegbaltīte drīkst palikt mājiņā, ja katru rītu taisīs brokastis, ja neaiztiks skaistumkopšanas lietas u.c. Taču ļaunā pamāte pārģērbās par vecu sievu, kura bija nosalusi, un vēlējās sasildīties. Par pateicību Sniegbaltītei iedeva skaistu jostu, taču, apliekot to ap vidukli, meitene noģība. Rūķīši bija pārsteigti, jo viss mājiņās bija izdarīts, domāja, ka varbūt ir ļoti nogurusi, bet ieraudzīja skaisto jostu, tā dūra kā tūkstoš adatu. Ļaunajai pamātei nebija izdevies Sniegbaltīti nogalināt, bija jādomā cits plāns. Pārģērbās par rūķi, kura vēlas atstāt cienastu saviem draugiem rūķīšiem. Sniegbaltīte nogaršoja visskaistāko ābolu un nokrita kā mirusi. Rūķīši mēģināja visādi pamodināt Sniegbaltīti, jo ir Ziemassvētku laiks un tos nedrīkst nokavēt. Viss bija velti, līdz rūķis Skaistule pie Sniegbaltītes atveda princi Henriju, kurš ar savu skūpstu to pamodināja, un visi bija priecīgi, jo Ziemassvētkus sagaidīs kopā. Noslēgumā katrs, paņemot pa kristālam, skatītājiem vēlēja to vislabāko un visus 7 kristālus uzdāvināja direktoram Edgaram Viņķim.

Mēs, 12. klase, vēlamies teikt visiem klašu kolektīviem lielu paldies par skaistajiem un pārdomātajiem priekšnesumiem. Tie bija – dziesma “Pirmā sniegpārsliņa” (2. klase, audzinātāja Marina Dišereite), deja “Ziemsvētki klāt” (8. klase, audzinātāja Anita Jākobsone), dziesma un deja “Kas mežā brakšķināja” (4. klase, audzinātāja Iveta Mežajeva), deja “Ceļā” (7. klase, audzinātājs Ēriks Einārs Otto), deja “Saldu miegu” (3. klase, audzinātāja Ilze Smilškalne), deja “Rūķi strādā dancodami” (9. klase, audzinātāja Ligita Ridūze), deja “Nav spēka piecelties” (10. klase,  audzinātāja Justīne Linde), deja “Spogulīt, spogulīt” (6. klase, audzinātāja Dina Vēze), dziesma “Rūķu nams” (1. klase, audzinātāja Signe Kušnire), deja “Modināt un atļaut ziedēt” (5. klase, audzinātāja Anna Stauža), dziesma un deja “Paši skaistākie vārdi” (11. klase, audzinātāja Rita Pučekaite) un kopdziesma “Piedošana”, ko izpildīja 10.–12. klašu skolēni mūzikas skolotājas Ivetas Mežajevas vadībā. Visiem skolēniem tika Ziemassvētku vecīša pasniegtas saldumu paciņas, un katra klase bija sagatavojusi īsu pateicību vai vēlējumu. Protams, lielu paldies sakām mūsu klases audzinātājai Intai Ošai un pārējām skolotājām, kas palīdzēja sagatavot ludziņu, bez jūsu atbalsta mums trūktu pārliecības, ka tiešām varam jauki izspēlēt teātri. Atziņa pēc uzveduma: “Uztraukumam nebija pamata, jo no skatītāju smiekliem varēja saprast, ka viss ir izdevies.” Mūsu klasi šis pasākums saliedēja vēl vairāk, esam palikuši draudzīgāki. Šī bija lieliska pieredze.

Elvita Bresme, 12.kl.