POP UP izstāde “Es esmu Eiropas Savienība!”

17. februārī Madlienas vidusskolā 6. – 12. klašu skolēni piedalījās POP UP izstādes veidošanā un prāta spēlēs par tēmu “Es un Eiropas Savienība!”. Aktivitātes tika nodrošinātas ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu. 

Kā top POP UP izstāde?

Skolēni uz vietas izdomāja vai sagatavoja un iesniedza izstādē savu eksponātu, kas atbilst izstādes tēmai. Jaunieši iesniegto eksponātu papildināja ar īsu aprakstu (sagatavota forma) un izvietoja izstādes stendos. POP UP izstādi veido izstādes apmeklētāji – skolēni, aktīvi līdzdarbojoties, diskutējot, izzinot citu domas, idejas un redzējumu.

Kā norit izstāde?

Ikviens interesents apmeklēja izstādi, iepazinās ar eksponātiem un to aprakstiem. Izstādes apmeklētāji balsoja par interesantāko izstādes eksponātu. Izstādes eksponātu veidotājiem un apmeklētājiem bija iespēja fotografēties ar INSTA fotoaparātiem, saņemot fotogrāfiju uzreiz.

Izstādes noslēgumā tika apbalvoti 5 interesantāko eksponātu autori. Tie bija:

 1. Ieva Rābe (11. klase) ar eksponātu “Brīvā Eiropa”
 2. Emīls Ernests Zvirbulis (12. klase) – “Uzšķil dzirksteli!”
 3. Matīss Rozenšteins (12. klase) – “Golfa riepa”
 4. Agnese Lazdiņa un Elīza Tirzmaliete (9. klase) – “Eifeļa tornis”
 5. Viktorija Rudņika un Alise Jefimova (6. klase) – “Brīvības putns”

Kāpēc dalība POP UP izstādē ir mācīšanās?

Skolēni padziļināja izpratni, aktualizēja savu pieredzi un zināšanas par izstādes tēmu – Eiropas Savienība. Jaunieši aktīvi iesaistījās izstādes veidošanā un apmeklēšanā, tādējādi izprotot, kā top izstāde.

Prāta spēles!

Prāta spēles – ir interaktīva spēle, kurā jaunieši atbildēja uz jautājumiem, izvēloties vienu no dotajām atbildēm. Projektā iekļauto Prāta spēļu jautājumi bija saistīti ar Eiropas Savienību, demokrātiju, pilsonisko līdzdalību. Prāta spēles ir daļa no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā sniegtā atbalsta Eiropas zinību apguvei neformālā veidā, gatavojoties Eiropas eksāmenam un Eiropas dienai 9. maijā.  Viktorīnā piedalījās individuāli visi 6. – 12. klašu skolēni un skolotāji, kuri to vēlējās, kopskaitā – 76 dalībnieki. Prāta spēlēs bija nepieciešamas mobilās ierīces ar interneta pieslēgumu. Viktorīnā bija 8 kārtas, katrā 5 jautājumi. Kopā 40 jautājumi. Cīņa bija spraiga! Svarīgas bija ne tikai zināšanas, bet arī ātrums. Vairāk punktus ieguva tas, kurš ātrāk atbildēja pareizi uz konkrēto jautājumu. Apbalvoja 8 zinošākos un ātrākos. Sveicam:

 1. Rinaldu Gradovski (11. klase)
 2. Keitu Lamberti (12. klase)
 3. Ritu Pučekaiti (11. klases audzinātāja)
 4. Ligitu Ridūzi (9. klases audzinātāja)
 5. Kristianu Andresu Balodi (9. klase)
 6. Kristīni Povhu (9. klase)
 7. Sindiju Zariņu (9. klase)
 8. Voldemāru Teiku (9. klase)

Paldies projekta koordinatorei Eiropas Kustība Latvijā ģenerālsekretārei Lienei Valdmanei un visai komandai par interesanto un izglītojošo dienu! Paldies visiem, kuri piedalījās un atbalstīja šo pasākumu, īpaši Marutai Viducei-Ševelei un Valentīnai Malnačai.

Ligita Ridūze – Vēstnieku skolas koordinatore