Miers, prieks, brīvība

Man dvēsele pilna Latvijas sniegiem,
Kas zemei sniedz mieru un atpūtu,
Ar rudeņa zeltu un sēņu priekiem,
Un ziedoņa brīnišķo skaistumu.

/Inguna Būmane-Lūse/

Tas ir tik svarīgi – apzināties, cik skaistā un īpašā zemē mēs dzīvojam.3. maijā Madlienas vidusskolēni ar svinīgu koncertu ieskandināja Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Katra klase bija sagatavojusi radošu priekšnesumu ar dziesmu vai deju, kas, viņuprāt, simbolizē latviskās tradīcijas, piederību savai valstij. Koncerta gaitā izzinājām katra novada skaistākās vietas un kultūrvēsturisko mantojumu.

Katrs šo zemi redz citādāk. Ir daudz cilvēku un dažādu viedokļu. Mums Latvija ir ikdiena ar skrejošu laiku, bet ar tās brīnumaino pieskārienu. Tā ir putnu rīta dziesma, rases lāses Latvijas pļavās, mirdzoša saule. Gadalaiku maiņa – pavasaris, vasara, rudens, ziema. Un tam visam pa vidu arī mēs. Šeit ir mūsu mājas, ģimene, draugi, tāpēc šī valsts mums ir pati dārgākā.

Skolotāja Justīne Linde