ZZ Čempionāta fināls Bauskā

Marta sākumā mēs, 9. klases skolēni, jau ceturto gadu pieteicāmies dalībai ZZ Čempionātam. Bija jāveic vairāki uzdevumi – gan praktiski, gan teorētiski, lai nokļūtu pusfinālā un tad arī finālā. 27. aprīlī uzzinājām, ka esam tikuši finālā un 20. maijā braucām uz Bausku, precīzāk, uz Bauskas pils parku, kur notika ZZČ fināls. Reģistrējāmies un saņēmām savas klases karogu, iepazinām parka teritoriju. ZZČ fināla atklāšanas pasākumā piedalījās 70 klases 8.–9. klašu grupā un 70 klases 10.–12. klašu grupā. Visi enerģijas un emociju pārpilni atbraukuši, lai izbaudītu kopā būšanu, aktīvi sportotu un atpūstos.  

Cīņa par Čempionu titulu norisinājās 5 stafetēs – kāpšana pa sienu, aktivitātes pie un ar ūdeni, labirints kopā ar SEB, stafete kopā ar Super Manki un teritorijas iepazīšana un orientēšanās ar aplikāciju Loquiz.

Pēc tā mūsu pirmais obligātais uzdevums sākās ar rāpšanos pa sienu, kur daži no mums izrādījās, ka pat ļoti labi māk rāpties. Ar šo uzdevumu ļoti labi veicās Dārtai, Agnesei, Sofijai, Harijam, Bruno un Patrikam. Otrs uzdevums – labirints, kur komandas kapteinim iedeva lapu ar dažādiem atslēgas vārdiem un simboliem. Pārējiem komandas dalībniekiem labirintā bija jāmeklē atslēgas vārdi un simboli un jāpasaka tie komandas kapteinim. Uzdevums bija grūts, jo vajadzēja ātri domāt un rīkoties. Tad devāmies uz savu trešo uzdevumu – orientēšanos. Sadalījāmies trīs grupās un piecdesmit minūtēs  skrējām apkārt visai ZZČ norises vietai un meklējām punktus ar lietotnes Loquiz palīdzību, atbildējām uz visdažādākajiem jautājumiem. Vajadzēja likt galvas kopā un pielietot savas zināšanas un erudīciju. Kopumā bijām ātri un precīzi, atbildot uz jautājumiem. Bija, protams, arī kāda kļūda. Ceturtais uzdevums bija ūdens atrakcija. Iesildīšanās daļā visiem bija jānoguļas plecu pie pleca ar paceltām rokām  uz augšu. Tad komanda izvēlējās vienu cilvēku no grupas, kurš bija paceltajās rokās jānes uz priekšu. Tas prasīja spēku un izturību. Vajadzēja arī uzticēties komandas biedriem. Tad sekoja apliešana ar ūdeni. Tas bija jautri, bija iespēja atvēsināties. Ūdens aktivitātes turpinājās. Ar ūdeni piepildītajiem baloniem, kurus meta pret sienu, bija jāpiepilda spainis ar ūdeni, kas pietecēja pa izveidoto trubu no saplēstajiem baloniem. Mums izdevās savākt 750 ml ūdens. Noslēdzošais uzdevums bija stafete ar dažādiem uzdevumiem. Vispirms ar lielu bumbu jātrāpa pa Super Manki pudeli un jālien cauri tīklam ar dažādiem objektiem pa vidu. Tad jāņem ķerra, kuras knaiblēs jāieliek bumba un jāskrien ar to apkārt mucai. Kad tas paveikts, tad garā “trubā’’ jāsamet bumbas. Kad visi uzdevumu paveikuši, tad sprintoja atpakaļ uz startu.

Papildus stafetēm, kā jau ierasts, finālistus sagaidīja vienkārši izcila diena. Bija jautras un arī izzinošas Brīvās zonas aktivitātes: Fizmix eksperimenti, RTU ķīmijas eksperimenti, Biznesa augstskolas “Turība”, biedrības “Papardes zieds” izglītojošās aktivitātes, SEB foto zona, Valsts Policijas aktivitāšu zona, VUGD glābēju un ugunsdzēsēju aktivitātes un profesijas aizkulises un zemessardzes tehnikas demonstrācija

Apmeklējām “Papardes zieda” aktivitātes. Tur mums bija jāpielieto savas zināšanas par seksu, tā drošību un STI, kā arī jāpilda dažādi uzdevumi. Apmeklējām arī SEB zonu, kur katrs saņēmām zaļas saulesbrilles, un tika uzņemta jautra klases fotogrāfija. Ieva, Harijs, Bruno, Patriks un Roberts izmēģināja savus spēkus militārajā zonā, kur vajadzēja piepumpēties, nest nestuves un mest granātas.

Diena pagāja nemanot. Devāmies atpakaļ uz skatuvi, kur sekoja pasākuma noslēgums. Labi izdejojāmies, noskatījāmies ķīmijas eksperimentu, kur arī kaut ko uzspridzināja un mums visiem virsū uznāca tādi mākoņveidīgi dūmi. Sagaidījām čempionāta talismanu Lāci, un tika paziņoti uzvarētāji. Mēs šoreiz uzvarētāju sarakstā nebijām, taču visi man piekritīs, ka uzvara pat nebija tā svarīgākā, bet klases kopā būšana, sadarbība, komunikācija un satuvināšanās ir tas pats jaukākais no šādiem pasākumiem, kur mēs visi kopā domājam, dejojam un pavadām vislabāko laiku. Mēs jau esam uzvarētāji, ka vispār tikām tik tālu, proti, līdz ZZ Čempionāta finālam. Gribu visu vārdā teikt vislielāko paldies skolotājai Ligitai, jo bez viņas neatlaidības, atgādinājumiem un uzmundrinājuma mums nebūtu iespējama šāda diena. Paldies arī par garšīgajiem saldējumiem!

Elīza Tirzmaliete – 9. klases skolniece, ZZ čempionāta komandas kapteine