9. klases mācību ekskursija

Šī gada 10. oktobrī 9. klase devās mācību ekskursijā uz Līgatni, Turaidu un Siguldu. Apskatījām Līgatnes padomju laika slepeno bunkuru, kur gide izstāstīja par tā vēsturi. Uzzinājām, ka padomju slepenais bunkurs Rehabilitācijas centrā „Līgatne” ir ar segvārdu „Pansionāts”. Bunkurs atrodas 9 m zem zemes, un tajā ir aptuveni 84 telpas. 9. klasei par šo vietu bija dažādas emocijas – kādam patika iet caur tumšiem gaiteņiem, bet citus saistīja vēsturiskie fakti.

Sigulda ir skaista visos gadalaikos, tāpēc nākamais apskates objekts bija Gūtmaņu ala, kas ir plašākā un augstākā Latvijas un visas Baltijas ala, tās garums ir 18,8 metri, platums 12 metri, un maksimālais griestu augstums sasniedz 10 metrus. Iespaidīga bija Turaidas pils, tās varenais, no sarkanajiem ķieģeļiem būvētais tornis redzams no vairākiem skatu punktiem arī Gaujas pretējā krastā. Mūra pili Rīgas bīskapa Alberta vajadzībām sāka būvēt jau 13.gs. sākumā.

Mīļākā ekskursijas daļa visiem bija piedzīvojumu parka “Tarzāns” apmeklējums. Tur jaunieši pārbaudīja savu spēju rāpties pa šķēršļu trasi, un daži pat pārvarēja bailes no augstuma.

 Visi kopā jauki pavadījām laiku, guvām jaunas zināšanas un kopīgi izklaidējāmies.

Annija Tauriņa, 9. klase