Kosmosa izziņas centrs Cēsīs

17. oktobrī pēc mācību stundām 10. klases skolēni devās ekskursijā uz Cēsīm, kur apskatīja Kosmosa izziņas centru. Ceļš uz Cēsīm bija līkumains, bet ne pārāk ilgs. Kad nonācām galamērķī, mūs pārsteidza ēkas elegantais un modernais izskats. Pirmais, ko ievērojām, bija interesantas formas grīda, kura kustējās, kad uz tās uzkāpa. Vēlāk ekskursijas pavadonis gids pastāstīja, ka katrs mūsu solis uz šīs grīdas rada elektrību, un tas likās ļoti interesanti. Sadaloties mazās grupiņās (katrai grupai tika piešķirts kādas planētas nosaukums), mēs uzsākām centra iepazīšanu. Katram stāvam tika iedota uzdevumu karte, kas palīdzēja orientēties eksponātos un pievērst tiem īpašu uzmanību, lai tos tuvāk izzinātu. Interesantākais bija tas, ka pēc katra stāva apskates bija tāda kā zināšanu pārbaude, kura tika veikta ar kartīšu palīdzību, uz kuras bija kods, to nofotografējot telefonā, gids varēja nolasīt mūsu atbildi. Šādu testu mēs pildījām pirmo reizi, un tas bija citādi nekā parasti.

Otrajā stāvā mums bija iespēja iziet cauri kosmosa kuģim. Gids teica, lai piespiežam katru pogu, paraustām katru kloķi un noskaidrojam, kas kosmosa kuģī notiek. Parasti vecāki un citi pieaugušie saka, lai nespiež to, ko redz, ja nezina, kas notiks, bet šeit varējām to izmēģināt! Mums bija arī iespēja noturēt līdzsvaru, vērot zvaigznes, pārbaudīt atmiņu, jo tā kosmonautam ir ļoti svarīga, palaist kosmosā raķetes moduli, uztaisīt vakuumu un to no jauna piepildīt ar gaisu, iespēja pavadīt robotiņu, kurš atrodas uz Marsa, kā arī pārbaudīt savas zināšanas ķīmijā, fizikā, arī astronomijā un par kosmosu, raķetēm un citām ar kosmosu saistītām lietām.

Laiks tika pavadīts aizraujoši un ātri. Tur bijām 2 stundas, bet tās paskrēja, kā nebijušas. Ieguvām jaunas zināšanas par kosmosu un visu, kas ar to ir saistīts. Esam ļoti priecīgi. Paldies mūsu klases audzinātājai Ligitai Ridūzei un šoferītim Helmutam Brencēnam par iespēju būt šajā kopīgajā pasākumā!

Ieva Kārkliņa, 10. klase