Pedagogu ekskursija “Iepazīsim Vidzemi”

Skolēnu rudens brīvlaika izskaņā Madlienas vidusskolas pedagogi devās ekskursijā uz Vidzemes austrumdaļas skaistām vietām – Raunu un Smilteni.

Raunas pagastā apmeklējām makaronu un sausā siera ražotni – SIA “Siera ražotne”, kas ir Ceriņu ģimenes uzņēmums un vienīgā vieta Baltijā, kurā top Zaļais siers ar pašu dārzā audzētu sierāboliņu. Saimniece mūs iepazīstināja ar ražošanas procesu un cienāja ar  četru veidu beramajiem sieriem – Zaļo sieru, sieru ar baravikām, sieru ar garšaugiem un sieru “Ķiplociņš”. Pastāstīja, kā tiek meistaroti 16 veidu Mājas makaroni no īstām lauku olām – ar baravikām, kaņepēm, krāsainie, ar sierāboliņu, ar garšaugiem, ar dillēm, ar halapenjo pipariem u.c. Pēc viesošanās siera ražotnē iegādājāmies aromātiskos sierus un Mājas makaronus, lai vestu mājās baudīšanai.

Raunā apskatījām arī pilsdrupas un apmeklējām ražotni ”Raunas ceplis”, kas ir keramikas darbnīca, kuru apmeklējot tikām iepazīstināti ar keramikas trauku un priekšmetu izgatavošanas procesu no māla iegūšanas līdz gataviem izstrādājumiem. Uzzinājām, ka pēc iepriekšējas vienošanās ceplī tiek piedāvātas ne tikai ekskursijas un  radošās darbnīcas – iespēja ar savām rokām izbaudīt māla pārvērtības, liekot lietā savas radošās prasmes, bet arī cepļa skaistā teritorija un telpas tiek izmantotas dažādu svētku un pasākumu organizēšanai. Raunas uzņēmēji palika atmiņā kā iedvesmojoši, aktīvi, dāsni un ļoti enerģiski ļaudis.

Tālāk devāmies uz Smilteni, kur, garšīgi papusdienojuši, kā galveno apskates objektu bijām izvēlējušies Smiltenes tehnikumu, kur mūs lieliskā gide madāma Maija pārliecināja, ka, ja jaunietis vēlas apgūt darba tirgū vajadzīgu profesiju un ātrāk sākt pelnīt, tad droši var doties uz Smilteni, kur mācību laikā varēs iepazīt jaunākās tehnoloģijas, piedalīties profesionālās meistarības konkursos un dažādās meistarklasēs, mācīties uzņēmumos un praksē doties uz labākajiem Latvijas un ārzemju uzņēmumiem. Smiltenes tehnikums ir izglītības iestāde, kur mūsdienīgais iet roku rokā ar senām un ļoti pamatīgi saglabātām un koptām senču tradīcijām, un, bez  šaubām, var kļūt par daudzu jauniešu cerētās izaugsmes skolu.

Ļoti apmierināti par visu redzēto un dzirdēto, smēlušies enerģiju no citiem – aktīviem un dzīvespriecīgiem cilvēkiem – arī mēs lieliskā noskaņojumā pašā pievakarē devāmies mājup, lai pēc pāris dienām ar jauniem spēkiem atgrieztos skolotāja darba raitajā ikdienā!