Valsts policijas koledžas vizīte Madlienas vidusskolā

25. martā Madlienas vidusskolas apkārtnē parādījās viena policijas mašīna pēc otras. Kas notiek? Skolu apciemot bija atbraukuši Valsts policijas koledžas pārstāvji, lai iepazīstinātu skolēnus ar plašajām iespējām mācīties koledžā un veidot savu karjeru. Šis pasākums bija kā ceļojums pa aizraujošu un daudzpusīgu policijas darba pasauli, kurā bija iekļauti gan paraugdemonstrējumi, gan praktiskas aktivitātes. Skolēni varēja redzēt policijas darbiniekus, kuri sniedza ieskatu tuvcīņās un aizsardzības tehnikās. No šiem demonstrējumiem skolēni varēja iegūt priekšstatu par to, kāda ir policijas darba dinamika un kādas prasmes ir nepieciešamas, lai veiksmīgi strādātu šajā jomā.   Cits aizraujošs punkts bija kinologu demonstrācija, kur skolēniem tika demonstrētas policijas suņu prasmes. Šie talantīgie četrkājainie bija ne tikai profesionāli apmācīti, lai palīdzētu policijas darbiniekiem, bet arī radīja draudzīgu un interaktīvu atmosfēru, kas piesaistīja skolēnu uzmanību un interesi.

Viens no vispopulārākajiem punktiem bija iespēja uzvilkt policijas ekipējumu un turēt rokās ieročus. Skolēniem un citiem interesentiem bija iespēja iepazīt policijas ekipējumu no pirmavota – tieši no policijas darbiniekiem. Viņi varēja uzvilkt aizsargvestes, cepures un citas svarīgas aizsardzības iekārtas, tādējādi izjūtot, kādas ir sajūtas būt gatavam aizsargāt sabiedrību. Tā bija iespēja saprast policijas darba atbildību un prasmes, kā arī veicināja izpratni par drošības un ieroču rīcības noteikumiem. Šī interaktīvā pieredze ne tikai piesaistīja apmeklētājus, bet arī palīdzēja skolēniem labāk saprast policijas darba būtību un nozīmi sabiedrībā. Tas bija vērtīgs un aizraujošs pasākums, kas sniedza praktiskas zināšanas un pieredzi tiem, kuri varētu interesēties par policijas profesiju nākotnē.