Fizikas festivāls 2024

13. aprīlī Rīgā ATTA centrā notika līdz šim lielākais Latvijas Fizikas festivāls, kurā ne tikai bērni un jaunieši, bet arī pieaugušie tuvāk iepazina fizikas pārsteidzošo un aizraujošo pasauli. Dienas garumā notika aktivitātes lieliem un maziem, ko nodrošināja visi Latvijas zinātnes un zinātkāres centri, dažādi tehniskās jaunrades un interešu pulciņi, lielākās Latvijas universitātes un citas izglītības iestādes. Tāpat bija iespēja uzklausīt stāstus par Latvijas zinātnes sasniegumiem fizikā un inženierzinātnēs, kā arī uzzināt par Latvijas ieguldījumu kosmosa izpētē. Ieeja Latvijas Fizikas festivālā visai ģimenei bija bez maksas. No mūsu skolas Latvijas fizikas festivālu apmeklēja 9. klases skolnieces – Ieva Kleinberga un Melisa Trūba.

Ieva Kleinberga par redzēto: “Festivālā varēja gan vērot, gan pats veikt dažādus eksperimentus. Pēcpusdienā bija iespēja līdzi just par Fizmix konkursa finālistu grupām un baudīt Astro’n’out koncertu. Manuprāt, festivāls bija interesants un izzinošs. Daudzi jaunie fiziķi sapulcējās vienuviet, lai parādītu bērniem un pusaudžiem, ka fizika ir interesanta. Esmu pārliecināta, ka viņi savu mērķi piepildīja un deva pārliecību, ka fizika ir brīnumu pilna.”

Melisa Trūba: “Man patika fizikas festivālā vērot eksperimentus, tie bija interesanti, un es tos pirmo reizi redzēju klātienē. Jāatzīst, ka lielākā daļa eksperimentu bija domāta tieši maziem bērniem, protams, ka festivālā liela daļa arī bija bērni.”