Skolēnu pašpārvaldes forums Lielvārdes vidusskolā

19. aprīlī Madlienas vidusskolas 5 skolēnu pašpārvaldes dalībnieki devās uz Lielvārdi, lai visas dienas garumā piedalītos viņu rīkotājā pašpārvalžu forumā. Pasākumu apmeklēja 5 skolas, kuras dienas gaitā sapazinās un kopīgi veica dažādus uzdevumus. Pirmās aktivitātes bija iesildošās, sastājoties apļos, notika ātrie randiņi, kur minūtes laikā jāiepazīst pretim stāvošais. Devāmies uz skolas filmu telpu, kur mūs paši lielvārdieši vairāk iepazīstināja ar savu pašpārvaldi, kā arī katrai skolai bija īsi jāpastāsta par savās aktivitātēm. Devāmies uz bibliotēku klausīties LU skolēnu padomes sagatavotu lekciju “Kā efektīvi plānot pasākumus?”, kur vairāk pastāstīja, kā darbojas SP lielākā mērogā, no kā labāk izvairīties, kā arī guvām vērtīgus padomus. Tad bija jāveic uzdevums, SP puiši mums uzdeva jautājumu, un mums bija jānostājas – piekrītu, nepiekrītu, neitrāls rindās, kur mēs diskutējām, vai pasākumu organizētājam ir jāzina pilnīgi viss, vai savs viedoklis vienmēr ir jāizsaka un vai pārslas ar pienu ir zupa.

Pēc pusdienu pauzes notika nedaudz uzjautrinošs uzdevums – no tikko nosauktajiem dažādajiem asociācijas vārdiem jāizveido pasākums. Pāris minūtēs mums bija vairāki interesanti pasākumi un idejas. Kā pēdējo iekštelpu darbu mēs veidojām skolas pašpārvaldes karogu, ko vēlāk prezentējām pārējiem, kuru, protams, atvedām atpakaļ uz skolu. Noslēdzošā aktivitāte bija orientēšanās pa visu Lielvārdi, 15 punktos dažādi uzdevumi: nofotografēties ar garāmgājēju, izveidot piramīdu, atbildēt uz āķīgiem jautājumiem un vēl daudzi citi. Dienu beidzām pie ugunskura, pārrunājot piedzīvoto un sadraudzējoties ar skolēniem no citām skolām. Liels paldies Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolai par uzaicinājumu un uzņemšanu!

Ieva Rābe, skolēnu pašpārvalde