Starptautiskais matemātikas konkurss “ĶENGURS 2024”

Matemātika visas cilvēces vēstures gaitā ir bijusi mūsu kultūras sastāvdaļa, apkārtējās pasaules izziņas avots un zinātniski tehniskā progresa pamats. Matemātika pieder pie dabaszinātnēm, kas veido loģisku zinātnisku pasaules uztveri. Matemātikas jēdzieni, izrādās, ir ļoti ietilpīgi, lai attēlotu cilvēka pasaules uztveri, attieksmi pret lietām un arī cilvēku savstarpējās attiecības. Matemātiskie jēdzieni var izteikt arī cilvēka personību, izaugsmi, problēmas.

„Mēs tikai pieskaramies. Aplis aplim. Lode lodei. Ne es tavu centru zināju, ne tu manējo. Tā esot visvieglākā kustība, vismazāk berzes, vismazāk pretestības. Lodīte gar lodīti un riņķa līnija gar riņķa līniju. Mūsu kustība ir pavirša ripošana. Un mūsu ripošana ir pavirša velšanās. Un mūsu velšanās ir pavirša garāmripošana.” (I. Ziedonis)

Konkurss – spēle „Ķengurs – matemātika visiem” – veicina matemātikas popularitāti un paaugstina skolēnu interesi pret to. Konkursā var piedalīties ikviens interesents no 2.–12. klasei. Skolēniem ir jāatbild uz 30 jautājumiem, kur katram jautājumam tiek piedāvāti 5 atbilžu varianti un uzdevumi ir sakārtoti, pieaugot sarežģītības pakāpei.

Jau vairākus gadus Madlienas vidusskolas skolēni piedalās starptautiskā matemātikas konkursā “Ķengurs”. Šogad atjautības un loģikas konkursā “Ķengurs” Madlienas vidusskolu pārstāvēja 41 dalībnieks no 2.–12. klasei.

Paldies visiem dalībniekiem par interesi un iedvesmu pārbaudīt savus spēkus zināšanās, loģikā, intuīcijā un atjautībā. Esmu pārliecināta, ka ikviens no jums ir tikai ieguvējs, piedaloties šāda veida konkursos. Tā ir ļoti laba iespēja izkāpt laukā no savas komforta zonas un pilnveidot sevi.

Veiksmīgākie skolēni konkursā “Ķengurs – 2024” ir: Rodrigo Valners (2. klase); Poļina Mihņenoka (3. klase); Ernests Žegots (4. klase); Sāra Salgrāve-Zakovska (5. klase); Līga Irbīte (6. klase); Ģirts Irbītis (7. klase); Denīze Nora Dzene (8. klase); Benjamiņš Afanasjevs (9. klase); Harijs Jānis Pluģis (10. klase) un Rinalds Gradovskis (12. klase).

Visi konkursa dalībnieki saņēma organizatoru diplomus.  Paldies visiem skolotājiem, kuri iedrošināja un mudināja skolēnus piedalīties šajā matemātiskajā izaicinājumā.

Ligita Ridūze – matemātikas skolotāja