“Brakiem” 65

8. maija pēcpusdienā neliela skolēnu grupa devās uz R. Blaumaņa memoriālā muzeja “Braki” svētkiem, kas tika veltīti muzeja 65. gadadienai.

Iedvesmojoties no Blaumaņa mantojuma, šīs dienas pasākums bija kā ceļojums cauri laikam, atklājot stāstus un notikumus, kas saistīti ar gadalaiku ritējumu “Brakos”. Katrs stāsts bija kā logs uz pagātni, atklājot notikumus, kas veidojuši šo vietu un tās nozīmi latviešu kultūras telpā. Interesanto stāstījumu papildināja Madlienas vidusskolas skolēni, deklamējot rakstnieka dzejoļus par dabu, tās skaistumu un gadalaiku krāšņumu. Tas bija ne tikai izglītojošs brīdis, bet arī emocionāli jauks mirklis, kas atdzīvināja rakstnieka garu, ļaujot skolēniem izjust un izprast dziļāku saikni ar Latvijas literatūras vērtībām.

“Brakos” ir  īpaša aura, kas atspoguļo mūsu kultūras spēku un ilgtspējību cauri gadsimtiem. Paldies skolotājai Zintai Saulītei par uzaicinājumu un organizāciju. Kā arī  pateicos skolēniem, kas bija daļa no šī pasākuma, radot tiltus pāri laikiem un paaudzēm. Turpinām svinēt R. Blaumaņa mantojumu, kas mums visiem ir tik dārgs!

Skolotāja Justīne Linde