Čē Čē Čempionāta fināls Bauskā
Čē Čē Čempionāts 2024 ir Latvijā lielākais un tradīcijām bagātākais klašu saliedēšanas festivāls, kurā katru gadu iesaistās 30 000 skolēnu no visiem Latvijas reģioniem un novadiem. Šogad čempionāts notika jau 18. reizi. Čempionāta 2024 mērķi ir:
- Veicināt savstarpēju cieņu, iecietību un draudzību Latvijas skolēnu vidū.
- Veicināt skolēnos caurviju prasmju attīstību – komunikācijas, konfliktu risināšanas, lēmumu pieņemšanas, pašiniciatīvas, radošuma, laika plānošanas un citas prasmes, kas svarīgas gan darba un profesionālajās gaitās, gan personīgajā dzīvē.
Madlienas vidusskolas 10. klases skolēni čempionātā piedalās jau piekto gadu, un šis mums bija trešais fināls.
Čempionātam ir vairāki posmi:
- Jāpiereģistrē komanda, un jāiesniedz mājas darbs. Šogad tā tēma – Sareizini ballīti!
- Iegūstot mājas darbā labu punktu skaitu, var iekļūt pusfinālā, kurā jau ir krietni vairāk uzdevumu, piemēram, jāizveido komandas karogs, video “Misija – izšķiro pasauli!”, video “Glābies no krāpniekiem!”, attēli “Elektrodrošība skaidra kā bilde”, kas jāveido ar mākslīgā intelekta rīkiem. Bez tam krājam punktus arī bonusa uzdevumos.
- Komandas, kuras iegūst lielāko punktu skaitu, tiek uz finālu.
Mums tas izdevās! Un 18. maijā devāmies uz Čē Čē Čempionāta 2024 finālu Bauskas pils parku. Sofija Rudņika uzņēmās komandas kapteiņa pienākumus un uzturēja komandas garu visā sagatavošanās periodā no 4. marta līdz 25. aprīlim, kad uzzinājām, ka esam finālisti! Finālā kapteiņa pienākumus ļoti veiksmīgi pildīja Ieva Kārkliņa. Paldies par iniciatīvu un uzņēmību meitenēm un visiem klases skolēniem, kuri ar lielu atbildību veica visus konkursa uzdevumus.
Kāpēc ir jāpiedalās Čē Čē Čempionātā?
Elīza Tirzmaliete: “Čempionātā var iegūt jaunas prasmes un zināšanas. Var izmēģināt dažādas lietas un tehnoloģijas. Tas saliedē klasi, attīsta prātu. Tā ir ļoti laba iespēja pavadīt laiku ar savējiem, kā arī iepazīt jaunus draugus. Māca savstarpēju uzticēšanos, aicina būt atvērtākiem, ieklausīties.
Ieva Kārkliņa: “Lai nokļūtu līdz Čē Čē Čempionāta finālam, ir jāizpilda dažādi mājasdarbi, kas apvieno klases kopējos spēkus un ar radošumu, kas mūsu klasei nav šķērslis, pierāda, ka esam spējīgi kopā sadarboties un veikt uzdevumus labā līmenī. Nokļūstot čempī un pildot dažādas aktivitātes, attīstām komandas darbu, jo klasei ir jāstrādā kopā, lai sasniegtu mērķi. Tas uzlabo sadarbības un komunikācijas prasmes, kas ir būtiskas gan mācību procesā, gan turpmākajā dzīvē. Līdz ar visu nopietno darbu un mācībām čempionāts arī sniedz daudz prieka un izklaides, kas ir laba laika pavadīšana un kopā būšana ar saviem klasesbiedriem. Šī gada čempis mani ļoti aizkustināja, jo tiku izvirzīta par klases komandas kapteini. Es attīstīju ne tikai komunikācijas un sadarbības prasmes, bet arī līderības un laika plānošanas prasmes. Katrs dalībnieks ar savām stiprajām pusēm deva ieguldījumu kopīgā rezultātā. Viens no uzdevumiem, kas apvienoja visas mūsu stiprās puses, bija SEB Kiberdrošības trase, kur bija jāorientējas un jāatbild uz jautājumiem par visdažādākajām tēmām. Ļoti priecājos par savu komandu, jo kopīgā darbā spējām paveikt daudz, arī pārvarēt savas bailes!”
Nikola Markovska: “Iekļūšana Čē čē čempionāta finālā prasa ne tikai daudz darba, bet arī daudz zināšanu un laika. Taču viss ieguldītais darbs ir tā vērts, jo fināls, manuprāt, ir jāizbauda ikvienai klasei! Čē Čē čempionāta fināls ir lielisks pasākums, kurā klases saliedējas arvien vairāk, kā arī iepazīst jauniešus no citām skolām. Tajā ir dažādas aktivitātes ikvienai jaunieša gaumei, piemēram, kāpšanas siena, orientēšanās, eksperimenti u.c. Man ļoti patika, ka pasākumu vadīja Latvijā zināmi cilvēki, kuri šo finālu padarīja vēl labāku un interesantāku.
Linda Kalniņa: “Čē Čē Čempionāts ir lielisks veids, kā veicināt klases saliedētību un uzlabot komandas darbu. Mūsu klases sauklis uz sava čempionāta karoga bija: “Viens par visiem, visi par vienu!” Dažādos uzdevumos un izaicinājumos klasei bija cieši jāsadarbojas, jāatbalsta katrs un jāstrādā kā vienotai komandai, gan pildot čempionāta “mājasdarbus”, gan atrodoties uz vietas Bauskā. Vairāki “mājasdarbi” bija par aktuālām tēmām: elektrodrošību, atkritumu šķirošanu un kiberdrošību. Strādājot pie mājasdarbiem, mēs guvām jaunas zināšanas un iemaņas, piemēram, apguvām mākslīgā intelekta piedāvātos rīkus un iespējas, uzzinājām interesantus faktus par atkritumu šķirošanu un uzlabojām prasmes video montāžā.”
Everts Bukovskis: “Viennozīmīgi tas ir veids, kā saliedēties ar savu klasi un gūt aizraujošu un neaizmirstamu pieredzi dažādās aktivitātēs. Tā ir arī izklaide un jautrība, iespēja satikties ar vienaudžiem, kā arī draugiem. Pasākumā varēja redzēt, ka jaunieši ir motivēti, gatavi strādāt un darboties! Un tas bija jauki – būt kopā ar vienaudžiem tik lielā un lieliskā pasākumā! Ne mirkli nenožēloju, ka pasākums notika sestdienā – brīvdienā. Tas noteikti bija tā vērts!”
Paldies šoferītim Helmutam Brencēnam!
Ligita Ridūze – 10. klases audzinātāja