Eseju konkurss “Es un Eiropas Savienība” (“es & ES”)

Jau 2024. gada 5. jūlijā sarunu festivālā LAMPA izstāžu namā tika izsludināts eseju konkurss skolēniem un studentiem, kura tēma bija “Es un Eiropas Savienība” (es &ES).

Aicinājums piedalīties konkursā tika izteikts arī EP Vēstnieku skolas dalībniekiem. Atsaucās 8 jaunieši. Trīs skolnieces – Linda Kalniņa, Kristīne Povha (11. klase) un Liene Šķēla (10. klase) – tika uzaicinātas uz apbalvošanas pasākumu 2024. gada 16. novembrī Rīgā, Eiropas Savienības mājā. Pasākumu organizēja Publisko tiesību institūta direktors Arvīds Dravnieks un Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja Latvijā – Zane Petre.

Pēc svinīgām uzrunām skaistu koncertu sniedza ukraiņu nacionālā instrumenta – bandūras virtuoze Darja Leleko, dziedot ukraiņu tautas dziesmas. Par Eiropas Savienības vidēja termiņa izaicinājumiem runāja Eiroparlamenta deputāts Ivars Ījabs, kas ir arī grupas Reniew Europa viceprezidents. Tad sekoja apbalvošanas pasākums. Meitenes – Linda, Kristīne un Liene – saņēma Atzinības rakstus un dāvanā Valsts kancelejas direktora Raivja Kronberga uzaicinājumu uz sarunu ar premjeri Eviku Siliņu un iepazīšanos ar Valsts kancelejas darbu, kā arī senators Jānis Pleps aicinās uz sarunu ar Senāta vicespīkeri Anitu Kovaļevsku un ekskursiju Augstākās tiesas muzejā. Skolotāja dāvanā saņēma pateicības rakstu un Ērika Jēkabsona, Valtera Ščerbinska, Ginta Zelmeņa grāmatu “Latvijas Satversmes sapulce deputātu biogrāfijās 1920 – 1922”. Katrs pasākuma dalībnieks saņēma arī “Latvijas Republikas Satversmi” – piezīmju bloku un pildspalvu no EK pārstāvniecības, kā arī suvenīrus no deputāta Ivara Ījaba.

“Kad skolotāja man pastāstīja, ka esmu uzaicināta uz apbalvošanas pasākumu Eiropas Savienības mājā Rīgā, biju ļoti pārsteigta. Šī bija mana pirmā reize, piedaloties konkursā kā EP vēstnieku skolas dalībniecei. Dodoties uz pasākumu, nezināju, ko no tā gaidīt. Man tāda pieredze nav bijusi. Bet, esot tur, biju patīkami pārsteigta. Pasākums bija ļoti izglītojošs. Man patika klausīties klātesošo pārdomas par Eiropas Savienību un tās nākotni, kā arī par mūsu valsts nozīmi lielajā ES. Interesanti arī bija dzirdēt, par ko esejās rakstīja citi skolēni un studenti, jo tēma “Es un Eiropas Savienība” var tikt aprakstīta tik dažādos veidos. No pasākuma devos prom ar jaunām zināšanām un lielāku pārliecību par sevi un savām spējām,” tā par savu pirmo pieredzi saka 10. klases skolniece Liene Šķēla.

Paldies arī pārējām dalībniecēm – Alisei Žurēvičai (10. klase), Laurai Leitānei, Agnesei Lazdiņai, Elīzai Tirzmalietei un Evelīnai Tirzmalietei (11. klase).

Ligita Ridūze – EP Vēstnieku skolas koordinatore