Pavasara pārgājieni un ekskursijas

Pavasaris ir laiks, kad skolēni dodas pārgājienos un ekskursijās, gan iepazīstot tuvo apkārtni, gan dodoties tālākos izbraucienos. Klašu audzinātāji atklāj redzēto un piedzīvoto.

Marina Dišereite: “1. klase apmeklēja Ogri, kur skolēni piedalījās lego modelēšanas nodarbībā, kurā būvēja mehāniskus un elektroniskus lego modeļus. Pēc nodarbības devās ekskursijā pa Ogres pilsētas ievērojamām vietām.”

Vineta Griņeviča: “Mācību gadu noslēdzot, 2. klase devās ekskursijā uz Skrīveriem. Apmeklēja Skrīveru pārtikas kombinātu, kur izzināja saldās gotiņas ražošanas noslēpumus. Skrīveru dendroloģiskajā parkā vēroja dažādus kokus, skaitīja stāvo trepju pakāpienus un priecājās par skaisto strūklaku. Izstaigājot Laimes lāča un Sūnu taku, skolēni pārgājienu noslēdza ar pikniku.”

Signe Kušnire: “27. maijā 3. klases skolēni Pasaules bišu dienas ietvaros bija uzaicināti ciemos pie Kristīnes Kristjansones. Devāmies pārgājienā uz “Čemuriem”, kur, klausoties Kristīnes un Gata stāstījumā, bērni ieguva plašas zināšanas par bitenieku dzīvi un darbu. Tas bija īsts “medus ceļš” – redzējām bišu dravu, bites darbībā, aprīkojumu, ar kādu medus nonāk līdz burciņām. Tikām cienāti ar visdažādākajiem medus veidiem un citiem bišu produktiem. Spēlējām izzinošas spēles. Milzīgs paldies Kristīnei un Gatim par sirsnību un laipno uzņemšanu!

28. maijā Latvijas skolas somas ietvaros apmeklējām Rīgas Motormuzeju, kurā iepazināmies ar auto ražošanas vēsturi, apskatījām ļoti interesantu automobiļu kolekciju un noskaidrojām visdažādākos sev interesējošos jautājumus par mašīnām, kas ļoti iepriecināja mūsu gidu. Tālāk devāmies uz piemājas zoo dārzu “Brieži”, lai nesteidzīgi izbaudītu mirkļus ar dzīvniekiem – trušiem, dažādiem putniem, ponijiem, stirnām, alpakām u.c. Tās bija divas iespaidiem un notikumiem bagātas dienas, kas noteikti paliks atmiņā.”

Krista Mačuka: “4. klase devās pārgājienā “Pilskalns 2025” un visa ceļa posmā aktīvi veica dažādus uzdevumus: dabas bingo, dabas detektīvs, mākslinieks dabā, orientēšanās izaicinājums. Noslēgumā visi mielojās pie pašu sarūpēta pusdienu galda. Skolēni lieliski atvadījās no mācību gada, lai iesoļotu vasarā.”

Māra Atslēdziņa: “Saulainā 22. maija rītā 5. klase devās neaizmirstamā piedzīvojumā uz Līgatni un Cēsīm. Vispirms ielūkojāmies Līgatnes Padomju slepenā bunkura drūmajos noslēpumos, pēc tam mūs gaidīja mierīga atpūta Āraišu ezerpilī, kur baudījām pikniku. Ekskursijas noslēgumā sveču lukturu gaismā kāpām Cēsu viduslaiku pils tornī, sajūtot senatnes elpu.”

6. klase 28. un 29. maijā apmeklēja Igauniju. Tā bija neierasta ekskursija, jo skolēni ceļā devās ar sabiedrisko transportu – vilcienu, uzsākot braucienu no Skrīveriem uz Rīgu, tad Valgu un Tartu. Pēc iekārtošanās viesnīcā pirmais apskates objekts bija zinātnes centrs AHHAA, kas ir lielākais Igaunijā un Baltijas valstīs, tā mērķis – popularizēt zinātni un tehnoloģijas, pielietojot interaktīvas metodes un spēles elementus. Tālāk jauka izklaide ūdens atrakciju parkā “Aura”, kur skolēni spēlēja arī basketbolu ūdenī. Pēc tik aktīvas darbošanās veikala apmeklējums un vakariņu gatavošana savā viesnīcas numuriņā – ar nosacījumu, ka kopējā “čatiņā” jāatsūta pagatavotais.

Otrajā dienā bija Tartu pilsētas apskate, kurai jau iepriekš bija sagatavota prezentāciju ar būtiskākajiem apskates objektiem. Skaista, vērienīga pilsēta, vienīgi lietus traucēja to vairāk iepazīt. Tālāk ceļš uz mājām – ar vilcienu uz Līgatni, kur jau gaidīja vecāki. Skolēniem ļoti patika ekskursija un īpaši tāpēc, ka daudzi pirmo reizi devās ārpus Latvijas un pirmo reizi brauca ar vilcienu. Kā svētība un spēka simbols 6. klasei līdzi bija Zanes Tumanes vecmāmiņas Vijas Tumanes ceptā maizīte. Paldies vecākiem par uzticēšanos un finansiālo atbalstu un skolotājiem – Ritai Pučekaitei un Miervaldim Līcītim – par uzņēmību, drosmi un vēlmi ceļot kopā ar skolēniem.

Ilze Smilškalne: “7. klases skolēni devās aizraujošā ekskursijā uz Rīgu, kur apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku. Te ne tikai iepazinās ar bibliotēkas ēku un tās piedāvātajām iespējām, bet arī piedalījās interesantā orientēšanās spēlē, kas ļāva radoši un aktīvi izzināt bibliotēkas telpas. Skolēniem šī aktivitāte ļoti patika! Pēc tam ekskursija turpinājās Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā, kur skolēni iepazinās ar Latvijas dzelzceļa vēsturi un apskatīja dažādus vēsturiskus vilcienus un ekspozīciju. Dienas noslēgumā tika apmeklēts Ilūziju muzejs “Cosmos”, kur skolēni piedzīvoja dažādus vizuālus pārsteigumus un guva daudz pozitīvu emociju. Tā bija izzinoša un jautra diena, kas paliks atmiņā vēl ilgi.”

Vija Jēkabsone: “Mūsu pārvietošanās veids bija jau iemīļotais velo pārgājiens, jo astotajiem patīk ātrums, kad siltais vasaras vējš svilpo gar ausīm. Attālums vienā virzienā 10 kilometri un tikpat atpakaļ. Devāmies uz klasesbiedra Roberta Mika Mača dzimtas mājām Taurupē, kur ikdienā dzīvo viņa vecvecmāmiņa. Šoreiz izvēlējāmies dienu pavadīt vienkārši, esot visiem kopā pēc garā mācību gada, spēlējot spēles un pārrunājot “par dzīvi”.”

Anita Jākobsone: “28. maijā, saulainā un siltā dienā, 10. klases skolēni devās pārgājienā pie klases audzinātājas uz lauku īpašumu. Pārgājiena laikā vērojām dabas daudzveidību, dzirdējām putnu dziesmas un ieraudzījām vairākas pavasara puķes. Dienas gaitā skolēniem bija iespēja iesaistīties dažādās aktivitātes un supot, kas izaicināja un trenēja jauniešu līdzsvaru. Pārgājiens bija ne tikai fiziska aktivitāte, bet arī lielisks veids, kā satuvināties ar klasesbiedriem.”

11. klase 27. un 28. maijā devās ekskursijā uz Igaunijas Sāremā salu. Pirmā pieturvieta bija Kabli pludmale, kur gredzeno putnus, tālāk tika aplūkota un iepazīta pati Sāmsala jeb Sāremā, kas ir lielākā Igaunijai piederošā sala un trešā lielākā Baltijas jūrā. Salas tālākajā dienvidu punktā atrodas Serves rags, no kura skaidrā laikā iespējams saskatīt Kurzemes krastus. Serves rags interesants ar to, ka turpinās jūrā kā virkne saliņu. Kuresāres viduslaiku pili skolēni aplūkoja no ārpuses, izstaigājot pagalmu un teritoriju. Tālāk Pangas klints apskate. Tā ir 22 m augsta kaļķakmens klints salas rietumu krastā. Ainaviski skaists ir Anglas vējdzirnavu komplekss, kas ir viens no Sāmsalas simboliem. Ar savu neparastumu iespaidīgs ir Kāli meteorīta krāteris, kas ir unikāls Igaunijas ģeoloģiskais objekts. Īpaši interesanti bija vērot iespaidīgo aitu skulptūru parku “Lambakogu”, kas plešas gandrīz trīs hektāros un kurā ietilpst 101 no akmens veidota aita.

Paldies skolotājiem par organizatorisko darbu, pateicība vecākiem par sapratni un atbalstu, paldies skolēniem par aizrautību un vēlmi ceļot. Kopā daudz skaistu piedzīvojumu, emociju un sajūtu. Lai visiem jauka un saulaina vasara!

Materiālu apkopoja skolotāja Zinta Saulīte